Nasza linia sortownicza w Sadach Doliny Noteci
ue

FAQ

Nasza linia sortownicza w Sadach Doliny Noteci

W marcu zakończyliśmy instalację linii sortowniczej w Sadach Doliny Noteci w Jeziorkach. Tym razem inwestorem było przedsiębiorstwo Sady Doliny Noteci, którego działalność skupia się na handlu owocami i warzywami, naturalnymi sokami i miodem. Firma współdziała ze 120 hektarowym gospodarstwem sadowniczym, którego 1/3 powierzchni zajmują sady z jabłoniami. To właśnie do sortowania tych owoców została zaprojektowana nasza linia.

PROCES SORTOWANIA

Inwestor zdecydował się na 4-ścieżkową, misową linię sortowniczą o wydajności do 9 t/h z rozładunkiem wodnym, wyposażoną w oprogramowanie sortownicze z systemem wizyjnym. Segregacja owoców odbywa się według wagi, rozmiaru i koloru jabłka. Linia została wyposażona w robota rozładunkowego z przenośnikami łańcuchowymi do podawania pełnych i odbioru pustych skrzyniopalet.

SEKCJA PAKOWANIA

Do pakowania jabłek zostały zastosowane dwie napełniarki skrzyniopalet NSJ-2 oraz pięć stołów pakerskich return SPR-4.
Dodatkowymi rozwiązaniami, na które zdecydował się inwestor, jest centralny odbiór owoców 2 klasy oraz opakowań ze stołów do pakowania. Przestoje w pracy zostały zminimalizowane dzięki konstrukcji przystosowanej do transportu kartonów z antresoli na blaty stołów. Operatorzy nie muszą odrywać się od pracy, żeby dokładać kartony do pakowania owoców na linię produkcyjną. W linii znajduje się również liczarka owoców do liczenia i pakowania w woreczki MLO.

ZALETY

  • solidna konstrukcja linii technologicznej
  • wydajność linii do 9 t/h
  • delikatny rozładunek, transportowanie i pakowanie
  • precyzyjny i wysokiej jakości system wizyjny segregujący wg koloru, wagi i rozmiaru
  • minimalizacja przerw między podawaniem partii opakowań – zrzuty kartonów z antresoli.

 

Zostań dealerem naszych maszyn!