Kolejne gospodarstwo w Rosji ze zrobotyzowanym procesem sortowania i pakowania jabłek
ue

FAQ

Kolejne gospodarstwo w Rosji ze zrobotyzowanym procesem sortowania i pakowania jabłek

Pod koniec 2020 roku zakończyliśmy kolejną już instalację linii sortowniczej na terenie Rosji, a dokładnie w rejonie gulkiewiczowskim. Tym razem inwestorem było gospodarstwo Tysięczna Farma, które specjalizuje się w produkcji jabłek. Zaproponowaliśmy klientowi oprogramowanie sortownicze z systemem wizyjnym, które pozwalają segregować owoce względem wagi i rozmiaru. Po zakwalifikowaniu owoca do odpowiedniej grupy, jest on przyporządkowany do ustalonego wyjścia.

PROCES SORTOWANIA

Główną część instalacji stanowi 2-ścieżkowa maszyna sortownicza o wydajności do 4 ton na godzinę z rozładunkiem wodnym wyposażona w oprogramowanie sortownicze z systemem wizyjnym. Po dokonaniu pomiaru system wizyjny konfiguruje jabłka i kieruje do przyporządkowanych przenośników, które transportują je na stoły do pakowania.

SEKCJA PAKOWANIA

Linia została wyposażona w trzy stoły pakerskie oraz napełniarkę skrzyniopalet owoców na sucho. Dodatkowo zminimalizowaliśmy przestoje w pracy dzięki konstrukcji przystosowanej do transportu kartonów z antresoli do pakowania na blaty stołów. Operatorzy nie muszą odrywać się od pracy, żeby dokładać kartony do pakowania owoców na linię produkcyjną.

ZALETY

  • solidna konstrukcja linii technologicznej
  • wysokowydajny rozładunek wodny
  • delikatny rozładunek, transportowanie i pakowanie
  • precyzyjny i wysokiej jakości system wizyjny
  • minimalizacja przerw między podawaniem partii opakowań – zrzuty kartonów z antresoli
  • wydajność linii do 4 t/godz.