Stoły pakerskie firmy SORTER
ue

FAQ

Stoły pakerskie firmy SORTER

Nowoczesna sortownia i magazyn. Jakie znaczenie mają w niej stoły pakerskie?

 

Stoły pakerskie są integralną częścią nowoczesnej linii sortowniczej, przyśpieszają i ułatwiają pracę. Szeroki wybór opcji pozwala wybrać z naszej oferty funkcjonalności i rozwiązania, które powstają w oparciu o wymagania i potrzeby naszych klientów.

 

 

Bez wątpienia nasze stoły pakerskie to produkt z którego jesteśmy niezmiernie dumni. Zarówno modele SPSE, SPT, SPR jak i standardowe stoły pakerskie SPES i MONO są maksymalnie dopracowane pod względem funkcjonalności i ergonomii pracy.
Dodatkowym atutem jest projekt i staranne wykonanie.

 

 

OPCJE STOŁÓW PAKERSKICH FIRMY SORTER:

TAŚMA ZWROTNA ,,RETURN’’       

Zwiększa wydajność. Produkty, które nie zostały umieszczone w opakowaniu ponownie kierowane są na początek stołu, przez co zachowana jest ciągłość pracy, a tym samym możliwe płynne dostarczanie produktów na przenośnik bez konieczności zatrzymywania.

Stoły pakerskie z taśmą zwrotną mogą pracować w trybie ciągłym, a ich stosowanie pozwala na  wydajniejszą pracę o około 30 % podczas pakowania produktu w stosunku do standardowych stołów.

j

DOLNY PRZENOŚNIK DO OWOCÓW 3 KLASY

Na ten przenośnik z rynien zrzutowych trafiają produkty 3 klasy przeznaczone na przemysł. Następnie transportowane są do napełniarek skrzynio-palet lub bezpośrednio do skrzynio-palet. Takie rozwiązanie oszczędza czas i minimalizuje uciążliwe dla pracownika ruchy i konieczność dźwigania i przestawiana przez pracowników skrzynek z owocami/warzywami przemysłowymi.

GÓRNY PRZENOŚNIK DO OWOCÓW 2 KLASY

Wąski górny przenośnik do owoców 2 klasy jest usytułowany wzdłuż przenośnika pełnych kartonów. Takie rozwiązanie umożliwia swobodne odkładanie owoców, które mogą być wykorzystane w przetwórstwie bądź sprzedane. Przenośnik owoców 2 klasy transportuje je następnie do napełniarek skrzynio-palet lub np. bezpośrednio do skrzynio-palet.. Takie rozwiązanie oszczędza czas i minimalizuje uciążliwe dla pracownika ruchy i konieczność dźwigania przez pracowników skrzynek z owocami/warzywami przemysłowymi.

RYNNY ZRZUTOWE DO OWOCÓW PRZEMYSŁOWCYH 

Mają za zadanie przenieść uszkodzone produkty na przenośnik, który przetransportuje je do skrzynio-palety. Rozwiązanie eliminuje konieczność wykonywania zbędnych ruchów na stanowisku pracy.

STANOWISKO WAGOWE

Pomiar wagi opakowania dokonywany jest na bieżąco, dzięki czemu każde opakowanie, które opuszcza stanowisko pracy jest gotowe do dalszego transportu.

STANOWISKO ORGANIZACYJNE
 
Przyśpieszają uzupełnianie opakowań, ponieważ pozwala pracownikowi przechować produkt np. do czasu następnego ważenia, minimalizując tym samym zbędne ruchy wykonywane na stanowisku pracy.
 

PRZENOŚNIK ROLKOWY  I GÓRNY BLAT Z ROLKAMI - do magazynowania pustych opakowań

RÓŻNORODNOŚĆ OPAKOWAŃ

Style pakowania i wymagania klienta końcowego, dużych sieci handlowych i supermarketów, mogą często ulegać zmianie. Stoły pakerskie z taśmą zwrotną i ze stanowiskami organizacyjnymi pozwalają na zachowanie ogromnej różnorodności co do rodzaju i opakowań w tym: kartony, pudełka, skrzynki, wytłoczki, opakowania punnet, itp.

STOŁY RETURN - 4 do 6 STANOWISK ROBOCZYCH

W standardzie stoły pakerskie mają 4 lub 6 metrów długości i wyposażone są odpowiednio w 4 lub 6 stanowisk wagowych oraz 4 lub 6 stanowisk organizacyjnych  wykonanych z atestowanej stali nierdzewnej.

PRZENOŚNIKI DO OBIORU PEŁNYCH KARTONÓW

Stanowiska organizacyjne zaprojektowane są w taki sposób, aby umożliwić komfortowe układanie owoców.  Pracownik nie musi dźwigać pełnych kartonów, wystarczy, że zsunie je na ruchomą taśmę na wysokości stanowiska roboczego.  

NADSTAWKI POD KARTONY

ZRZUTY KARTONÓW - optymalizacja zarządzania opakowaniami

Kartony mogą być dostarczane z głównego centrum np. antresoli, co sprzyja lepszej organizacji pracy na stanowiskach bez konieczności przemieszczania się w celu donoszenia pusty opakowań.

 

 

GŁÓWNE ZALETY I KORZYŚCI:   

 

  • oszczędność czasu i zwiększona wydajność
  • delikatne transportowanie i pakowanie
  • ergonomia pracy
  • wysoka jakość wykonania
  • łatwość obsługi.