Linia do pakowania z automatycznym podawaniem wytłoczek
ue

FAQ

Linia do pakowania z automatycznym podawaniem wytłoczek

Od lat z powodzeniem korzystasz z elektronicznej maszyny sortowniczej, ale zastanawiasz się jak jeszcze możesz zwiększyć wydajność swojej linii technologicznej lub poszczególnych jej sekcji?

Mamy na to kilka sposobów!

 

Jednym z przykładów może być niedawno uruchomiona linia do automatycznego pakowania w wytłoczki, w której stanowiska do podawania wytłoczek, przenośniki taśmowe owoców oraz przenośniki do pakownia są zautomatyzowane.

 

Jak efektywność rozładunku wpływa na ostateczny etap pakowania?

Robot model RBR-N dostarcza jabłka, które zostały wcześniej poddane wstępnemu sortowaniu i kalibracji. Owoce transportowane są kanałami wodnymi na suszarkę gąbkową z wentylatorem, a następnie na specjalną szczotkarkę, która dodatkowo poleruje jabłka. W pobliżu elewatora na który następnie trafiają jabłka, umieszczone zostały 2 przenośniki, które są z nim kompatybilne i pozwalają na wstępnym etapie selekcjonować owoce na 2 i 3 klasę.

Co dzięki temu udało nam się uzyskać? W całym procesie pakowania takie rozwiązanie skróciło proces kontroli na ostatnim etapie przed pakowaniem zbiorczym, ponieważ do pakownia trafiają praktycznie owoce tylko pierwszej klasy.

 

Jak zwiększyliśmy wydajność systemu pakowania?

Osuszone owoce z elewatora kierowane są na 2 równoległe przenośniki taśmowe a z nich jabłka delikatnie przenoszone są na wytłoczki kartonowe podawane automatycznie. Operator na tym stanowisku ma za zadanie jedynie korygować ułożenie owoców. Następnie wypełnione wytłoczki pracownik układa w kartonie typu buszel umiejscowionym na końcu przenośnika.

 

W rezultacie …

jeden robot rozładunkowy, zespół kanałów wodnych, suszarka i elewator obsługuje 2 równoległe ścieżki do pakowania.

Projekt ten poprawił wyniki produkcyjne całego procesu pakowania.

Każda ze ścieżek osiąga wydajność do 4 ton na godzinę, co łącznie daje wydajność całej linii do pakowania od 8 do 10 ton na godzinę.

 

ZALETY:

  • wydajność linii  do pakownia od 8 do 10 ton /godz.
  • mniejsza ilość pracowników potrzebna do obsługi linii
  • ekonomiczne i wydajne rozwiązanie

 

Masz pytania? Zadzwoń tel.: 608-624-870

 

Linia do pakowania z automatycznym podawaniem wytłoczek