Innowacyjny system buforowania jabłek w kanale presortu
ue

FAQ

Innowacyjny system buforowania jabłek w kanale presortu

Każda linia technologiczna Sorter jest projektowana z uwzględnieniem optymalnych rozwiązań i zgodnie z oczekiwaniami klientów.  

 

Uruchomiona w 2018 r. lina do wstępnego sortowania w województwie łódzkim została dopasowana idealnie do możliwości produkcyjnych oraz ograniczonej powierzchni hali naszego klienta. 

 

Na największą uwagę w tej linii technologicznej zasługują niestandardowe rozwiązania buforowania jabłek w kanałach wodnych. 32 kanały wodne wykonane ze stali nierdzewnej są węższe, krótsze i głębsze od najczęściej stosowanych. Każdy z nich ma niezależny system zasilania w wodę co pozwala używać pomp o mniejszej mocy. Zaletą tego projektu jest również większa ilość wyjść w maszynie, a tym samym większa ilość klas sortowania, na ograniczonej powierzchni hali.

 

Nasz oryginalny system przegród, pozwala na piętrowanie owoców w delikatny sposób ograniczając ich uszkodzenia i bardziej równomiernie warstwuje produkt na całej długości kanału wodnego.

 

Owoce z kanałów trafiają następnie do załadunku w napełniarce hydro‑vacum. Pełne skrzynio-palety transportowane są przenośnikiem łańcuchowym do robota nożycowego typu kartezjańskiego. Robot doposażony w chwytak do manipulacji skrzynio-paletami, następnie odstawia je w odpowiednie miejsca paletowe. Uzupełnieniem tego procesu, jest drukarka, która znajduje się pomiędzy robotem, a napełniarką i drukuje oraz nakleja etykietę na każdą skrzynio-paletę.

 

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI:

  • BARDZIEJ RÓWNOMIERNE WARSTWOWANIE OWOCÓW
  • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU: proces opróżniania kanałów skrócony do niewiele ponad minutę!
  • OSZCZĘDNOŚĆ POWIERZCHNI: węższe kanały wodne, a tym samym mniejsza powierzchnia potrzebna do ustawiania całej instalacji
  • OSZCZĘDNOŚĆ ENERGI: pompy o mniejszej mocy, optymalne wykorzystane energii elektrycznej do zasilania instalacji 
  • DELIKATNY TRANSPORT: mniejsza możliwość uszkodzeń owoców, które nie obiją się o siebie
  • WIĘKSZA ILOŚĆ KLAS SOROTWANIA: dzięki zwiększonej ilości wyjść w maszynie