Historia sukcesu - dalsza automatyzacja linii!
ue

FAQ

Historia sukcesu - dalsza automatyzacja linii!

Zawsze kiedy klienci wracają, żeby kupić kolejne maszyny naszej produkcji rozpiera nas duma. A oto historia sukcesu naszego klienta z województwa mazowieckiego.

 

LINIA DO SORTOWANIA JABŁEK Z PRESORTERM (grudzień 2012 r.)

Pod koniec 2012 r. wdrożyliśmy linię sortowniczą wraz z robotem rozładunkowym oraz 4‑ścieżkową maszyną do jabłek. Sekcję pakowania stanowiły stoły pakerskie typu Return. Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę i po kilku latach, pozwoliła naszemu klientowi na rozbudowę instalacji o linię do automatycznego ważenia i pakowania owoców w woreczki.  

 

NIEZALEŻNA LINIA DO PAKOWANIA (2018 r.)

Mazowieckie przedsiębiorstwo z powodzeniem od kilku lat sortowało na naszej linii przemysłowej jabłka na kolor, średnicę i wagę, a następnie pakowało w kartony i wytłoczki.

Niezależna linia do pakowania z wagonaważarką WNA-14K oraz napełniarką NW-01 jest kolejnym etapem automatyzacji procesów produkcyjnych tej linii technologicznej.

Dotychczas proces pakowania odbywał się na 4 stołach pakerskich. W 2018 r. wydajność linii została zmaksymalizowana dzięki dalszej automatyzacji w procesie przygotowania towaru do wysyłki. Urozmaicone sposoby pakowania i rodzaje opakowań:

  • kartony,
  • wytłoczki PE,
  • kartony typu buszel,
  • wytłoczki celulozowe,
  • woreczki polietylenowe,
  • woreczki polietylenowo‑raszlowe

jakie umożliwiają wspólnie linia sortownicza i nowa linia do pakownaia znacznie zwiększają konkurencyjność naszego klienta na rynku.

 

JAK WYGLĄDA PROCES OWOCÓW PAKOWANIA W WORECZKI?

Głównym zadaniem nowej zakupionej linii do pakowania jest ważenie owoców i napełnienie nimi woreczków w sposób automatyczny. W celu zachowania jak największej płynności pracy, linia wyposażona jest w szereg urządzeń z  których w procesie pakowania największą rolę odgrywa wagonważarka oraz napełniarka woreczków.

Wagonaważarka WNA-14K to wielogłowicowa szybka maszyna do wydzielania porcji owoców o zadanej masie. Za pomocą równoległych 14 koszyczków wagowych urządzenie waży i porcjuje owoce w cyklu co 1,5 sekundy. Operator ma możliwość w każdej chwili dokonywać zmian przy pomocy ekranu dotykowego.

Napełniarka woreczków NW-01 współpracująca w linii, napełnia woreczki, które następnie są zgrzewane. Polietylenowe bądź raszlowo-polietylenowe woreczki mogą pomieścić od 0,5 kg do 3 kg. Ogromną zaletą tego urządzenia w procesie podawania i pakowania jest możliwość wykorzystania go do różnych owoców i warzyw kulistych.