Historia sukcesu – 3 instalacje dla przedsiębiorcy z Ukrainy
ue

FAQ

Historia sukcesu – 3 instalacje dla przedsiębiorcy z Ukrainy

Inwestycja w 3‑ścieżkową linię sortowniczą w krótkim czasie pozwoliła naszemu klientowi z okolic Buczacza rozwinąć działalność i zamówić 2 kolejne instalacje do procesów przetwarzania i pakowania owoców.  Dodatkowo, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu,  w 2018 r. została zaprojektowana maszyna sortownicza o większej wydajności. Przedsiębiorca stworzył tym samym kompleksowe centrum sortowania, pakowania, obierania i krojenia jabłek. Wielkie gratulacje!

 

Pierwsza była linia sortownicza

Uruchomiona w 2015 r. lina sortownicza z maszyną misową o wydajności do 7 t/godz. przeznaczona była do sortowania produktów o średnicy od 50-130 mm i wyposażona w oprogramowanie do rozpoznawania koloru, średnicy i wagi produktu. W procesie sortowania owoce były przyporządkowane do przenośników, które transportowały je na 4 stoły do pakowania z taśmą zwrotną lub bezpośrednio do napełniarki skrzynio-palet.

 

Przyśpieszenie procesu pakowania

Druga inwestycja, to linia do pakownia w woreczki z napełniarką NW-01 i stołem pakerskim Turbo, aby maksymalnie zwiększyć wydajność pakowania. Linię charakteryzuje rozładunek zanurzeniowy prosty o wydajności do 25 skrzyniopalet na godzinę kompatybilny z wagonważarką WNA-14K wraz z NW-01.

http://www.sorter.pl/htm/a/downland/pol/ulotka_wagonawazarka_WNA14K.pdf

http://www.sorter.pl/htm/a/downland/pol/ulotka_napelniarka_NW01(1).pdf

 

Zaletami stołu pakerskiego Turbo, są zarówno taśma zwrotna, która ponowne kieruje owoce na początek przenośnika, żeby nie przerywać procesu pakowania, jak i dolny przenośnik oraz rynny spadowe na owoce II klasy, które pozwalają na ergonomiczną pracę i znacznie przyśpieszają pakowanie.

Jednak to co najbardziej wyróżnia stół Turbo, to przede wszystkim taśma przenośnika, która transportuje wytłoczki pod kątem na całej długości stołu. Każdy pracownik wkłada do wytłoczek po 4 jabłka, wykonując w tym celu jedynie dwa ruchy. Po uzupełnieniu owocami, wytłoczki transportowane są przenośnikiem na koniec stołu, gdzie pracownik umieszcza je w kartonie zbiorczym. W przypadku jednowarstwowych pudełek, przenośnik może transportować opakowanie wraz z wytłoczką, co pozwala od razu paletować gotowe pudełka na końcu przenośnika.

Zastosowany system to ergonomiczna optymalizacja warunków pracy oraz znacznie zwiększona wydajność, ponieważ pracownik wykonuje powtarzalne czynności w określonym tempie.

Więcej o stołach do pakowania Sorter na: http://www.sorter.pl/pl/firma/stoly-pakerskie-firmy-sorter,1006.html

 

Trzeci etap rozbudowy - linia do przetwórstwa

Trzecia instalacja jest dedykowana typowo do przetwórstwa. Sercem tej linii jest obieraczka do jabłek, model UOK, która plastruje i kroi w ćwiartki jabłka na kilka sposobów. Obrane i przygotowane jabłka poddawane są następnie procesom mrożenia, suszenia lub pakowania.

http://www.sorter.pl/htm/a/downland/pol/UOK_nowa_pl.pdf

 

Lustrzane odbicie pierwszej inwestycji?

Klient zdecydował się kupić drugą maszynę sortowniczą, która jest lustrzanym odbiciem pierwszej instalacji, ale o zwiększonej wydajności, tak więc 3‑ścieżkowa linia sortownicza została zamieniona na 6-cio ścieżkową maszynę misową o wydajności do 15 t/godz. wzwiązku z rosnącą produktywnością. http://www.sorter.pl/htm/a/downland/pol/SORTER_ulotka_maszyna_misowa_CUP_pl.pdf

Zwiększenie wydajności obejmowało również modernizację sekcji rozładunku. Uprzednio, skrzyniopaleta podawana była manualnie przez pracownika, jedna po drugiej za pomocą wózka widłowego. Po unowocześnieniu linii zostały zastosowane przenośniki łańcuchowe pozwalające robotowi ustawiać 3 stosy po 3 skrzynie zamiast jednego.